Očistné bylinné koupele

26.03.2022

Očistné bylinné koupele dle Indiánů Shipibo

Jedním ze způsobů léčení v Peru jsou očistné koupele, patří do "balíčku" dietování bylin. Pokud se chcete zkontaktovat s bylinnou říší a zemí a mít například vhledy nebo se léčit, provádí se to dietováním bylin, je to takový přímý překlad (osobní překlad autorky dle zkušeností).

Byliny se mohou jíst, pít, kouřit, nebo se v nich můžete koupat. Obecně platí, že stromy jsou velmi silné a vyžadují poměrně přísné diety před a při užívání, keře jsou slabší, ale jak se v Peru říká, také hodně žárlivé. Byliny kromě  jedovatých, jsou méně náročné, pozor, ale ne všechny.

Základní bylina pro koupele je Ruda (routa vonná), kterou si koupíte či sami vypěstujete, večer z ní otrháte květy a listy a namočíte do vody do lavorku asi 5-10l vložíte  cca 15 rostlin i více. Necháte odležet 2 hodiny i déle a poté očistíte kouřem z mapacha a pomalu se celým obsahem políváte. Necháte na sobě přilepené lístky a pokud je zima můžete se zabalit do ručníku, ale neotíráte se. Poté se 24h nemyjete mýdlem, ani během polévání a ideálně jdete spát. Ten den nejíte vepřové, pálivé, kyselé a nepijete alkohol.

Do koupele se může přidat malé množství Agua Floridy, nebo Colonia de Ruda, které očistě napomáhají

V Peru, ale i v již v České republice můžete zakoupit i aromatickou vodu - Colonia de Ruda (70 a 210 ml)  - V Peru velmi používaný prostředek pro přivolání hojnosti, štěstí a jako ochrana před uřknutím.

Více na Malvarenaco CZ

Přejeme hodně štěstí a úspěšného léčení bylinami.

Routa vonná (Ruta graveolens)