Co se děje na kakaovém obřadu?

09.10.2022

Duch Kakaa je jedním z nejmocnějších božstev v mayské kosmologii, nazývali ho "Ku-Ku", což znamená Posvátný nad posvátným. Kakao se touto kulturou pěstovalo 2500 let.

Připraveno podle tajného receptu starého více než 600 let, který nás naučili naši mayští předkové a za doprovodu šamanských léčivých písní, které jsou dveřmi, se vydáme na cestu do našeho nitra a otevřeme svá srdce.

Aztékové se od Mayů naučili pěstování a přípravě toho, co bylo nápojem bohů, nazývali jej «Cacahuat», když již extrahovali hořký nápoj, který získali z jeho plodů, nazývali jej "Xocolatl", odtud název čokoláda ve španělštině. Je důležité zmínit, že jej konzumoval pouze císař a šlechta. 

Obřadní dávka kakaa je přibližně 42 gramů kakaa criollo. Fyzický účinek začíná mít mezi 30 a 45 minutami po jeho konzumaci. Zrychluje průtok krve v našem těle, takže prokrvení v našem mozku se zvyšuje až o 40 %, což přináší jasnost a přítomnost do myšlení. Naše srdce začíná bít s větší silou. To se neděje pouze na fyzické úrovni. Na jemné úrovni se energie srdce rozšiřuje, stává se přítomnější, můžeme jej slyšet a cítit jasněji. 

Ceremoniální kakao je čistá čokoláda, která obsahuje rovnováhu složek a ideální energie, které stimulují toto spojení ducha a vibrace srdce: U každého člověka léčí a aktivuje velmi zvláštní a láskyplnou frekvenci. Duch CACAO vám umožňuje harmonizovat se na emocionální a duchovní úrovni, bez zásahu mysli. Opustíte to, co vám neslouží, a zpracujete hlubokou transformaci a změnu, kterou potřebujete. 

EMOČNÍ LÉČENÍ
Při obřadní práci s duchem tohoto zrna se podniká cesta do nitra naší bytosti, kde sídlí naše moudrost, tento obřad vás znovu spojí s krásou, sladkostí a láskou, která sídlí ve vás samotných. Terapeuticky vám pomáhá obnovit vaši sílu vztahovat se a sloužit druhým

FYZICKÉ LÉČENÍ

Kakao je potravina bohatá na povzbuzující principy, dodává energii k překonání každodenní práce, udržuje vás duševně aktivnější, odstraňuje bolesti těla, udržuje pokožku čistší.

Ve správně připraveném kakau najdeme vysokou hladinu Theobrominu, který produkuje beta-endorfiny. Tyto hormony jsou přímo zodpovědné za pocity klidu, relaxace a štěstí. Působí jako diuretikum a stimuluje ledvinový systém. Má stimulační účinek na centrální nervový systém.

Kakao navíc obsahuje malé množství dalších endorfinových látek, přímo odpovědných za emoční extázi; Stimuluje centra slasti a dává pocit neustálé lásky. Z tohoto důvodu vědci dospěli k závěru, že čokoláda užívaná ve větším množství navozuje příjemný a dobrý pocit.

Obsahuje přírodní antioxidanty, vhodné především pro ochranu před srdečními chorobami a také pomáhají předcházet degenerativním onemocněním, stárnutí buněk a dokonce i rakovině.

Působí na sfenoidální kost, nepárovou kost nacházející se ve střední části spodiny lebeční, kde je uložena hypofýza, která je stimulována díky vysokému obsahu theobrominu obsaženého v ceremoniálním kakau a která nám pomáhá probudit naše třetí oko (šestá čakra).

Požadavky na obřad: 3 hodiny půstu, láhev vody, pohodlné oblečení a ručník na sezení.

Text přeložen a převzat z webu: Wakana.es